Transport ciężarowy jest jednym z najważniejszych szczebli w przemyśle oraz logistyce zaopatrzeniowej. Zauważmy, że większość sklepów, składów oraz innych miejsc gdzie sprzedaje się produkty, zaopatrywane jest przez właśnie samochody ciężarowe. Te duże samochody, mają ogromną ładowność, dzięki temu zaopatrywanie sklepów staje się łatwiejsze i szybsze. Codziennie tysiące aut dostawczych rozwożą setki tysięcy produktów.

Czy zastanawialiście się co bo było gdyby np. do Krakowa, przestały przyjeżdżać samochody zaopatrujące markety, składy budowlane i inne miejsca sprzedaży? Raczej nie byłby to kolorowy scenariusz. Byłaby to ogromna i niepowetowana strata dla firm dostawczych oraz dla sprzedawców. Normalne zakupy w sklepie stałyby się koszmarem. Aby nie dopuścić do takich sytuacji, powinniśmy dbać o stan techniczny samochodów. Wiele czynników wpływa na to jak szybko i sprawnie będzie przebiegał transport.

Opony ciężarowe

Opony te są przystosowane do wytrzymywania bardzo dużych obciążeń. Lata badań nad gumami, oponami oraz technologiami, które mają na celu wzmocnienie tego elementu, dały nam niesamowite możliwości oraz pole manewru. Jednak gwarancja żywotności opon powinna być weryfikowana co jakiś czas poprzez oddawanie ich do kontroli ogumienia w serwisie opon ciężarowych. Bieżniki zużywają się dosyć szybko zwłaszcza w oponach niższej klasy, a właściciele firm przewozowych, często takie właśnie stosują ze względu na mniejsze koszty. Często przy drogach widzimy samochody ciężarowe, przy których kierowca próbuje zmienić oponę. Niestety zmiana opon w samochodzie ciężarowym, jest dużo cięższa niż w przypadku samochodów osobowych. Zajmuje to dużo więcej czasu oraz przysparza dużo więcej stresu. Sytuacje, w których musimy zmieniać oponę z winy zwykłego niedopilnowania, prowadzą tylko do niepotrzebnych strat.

Serwis opon ciężarowych


Mając na uwadze miasto Kraków, w którym jest dużo miejsc serwisujących opony ciężarowe, powinniśmy zadbać o ten szczególnie ważny element w naszych samochodach. Oddanie opon w celu sprawdzenia stanu ogumienia wyjdzie nam korzystniej, niż kupno nowych z powodu pęknięcia lub zużycia ogumienia. W serwisach opon ciężarowych możemy zasięgnąć również rady, które opony wybrać, jakie firmy są wiodącymi producentami oraz gdzie najkorzystniej nabyć takie opony. Dowiemy się tam również jakie bieżniki dobierać, co ile czasu należy dokonać przeglądu oraz które technologie będą dla nas najkorzystniejsze. Opony do przewożenia przedmiotów o dużym gabarycie i ciężkich nie zastąpią nam opon do przewożenie lżejszych materiałów.

Kontrole ze strony Inspekcji Transportu Drogowego są coraz bardziej rygorystyczne, nie pozwólmy więc by napawały nas dodatkowym niepokojem. Już dziś wybierz się do zaufanego serwisu ogumienia ciężarowego w celu doradztwa. Zapraszamy