Transport mebli to zagwozdka, z którą zmierzyć się musi każda osoba planująca przeprowadzkę. Najłatwiejszym rozwiązaniem jest zatrudnienie profesjonalnej firmy, która zajmie się tym zadaniem za nas. Ma to wiele zalet, ponieważ pozbędziemy się kłopotu, jednakże i tutaj należy pamiętać, aby przed przewozem odpowiednio zabezpieczyć nasze meble. Powinniśmy zwrócić uwagę na kilka ważnych kwestii, które pomogą nam zminimalizować ryzyko uszkodzenia wyposażenia naszego mieszkania.

Przed zleceniem transportu naszych mebli powinniśmy je przede wszystkim odpowiednio uprzątnąć oraz wyczyścić. Wnętrze każdego naszego mebla musi być puste. Kolejnym krokiem jest zabezpieczenie wyposażenia sprawdzonymi środkami do pielęgnacji, co jest szczególnie ważne, jeśli posiadamy meble dębowe – zwiększy to ich odporność na zarysowania i pozytywnie wpłynie na późniejszą prezentację. Warto pomyśleć również o demontażu niektórych mebli. Niekiedy transport całości może być bardzo utrudniony, czego skutkiem mogą być niepożądane uszkodzenia. Tyczy się to przede wszystkim mebli o dużych gabarytach, np. rozbudowanej komody z wieloma szufladami i uchwytami. Dobrze jest skonsultować się w tej sprawie z wybranym przez nas przewoźnikiem, który bez wątpienia znacznie lepiej niż my określi możliwości przeniesienia naszego umeblowania. Przy drownych meblach warto rozważyć wynajem przyczepy w wypożyczalni i meble przewieźć samemu.

Zminimalizować ewentualne szkody pozwala również folia bąbelkowa i styropian. Należy przede wszystkim zabezpieczyć odstające elementy mebli (uchwyty i rozmaite zdobienia) oraz ich kanty i rogi. Nie możemy zapomnieć też, że kanapy oraz fotele również wymagają odpowiedniej ochrony. W tym wypadku najlepiej sprawdzi się folia stretch, dzięki której wyeliminujemy nie tylko ryzyko otarcia mebli, ale i zabrudzenia.

Po wykonaniu wszystkich powyższych kroków, możemy umieścić nasze wyposażenie w aucie przeznaczonym do jego transportu. Wbrew pozorom, nie jest to proste zadanie, ponieważ nie tylko należy umiejętnie dostarczyć je do samochodu przewozowego, ale i ułożyć, aby nic nie zostało wgniecione lub w inny sposób uszkodzone. Bez odpowiedniej wiedzy oraz zachowania odpowiedniej ostrożności, możemy zniszczyć nasze meble. Dlatego też – jak wspomnieliśmy wcześniej – warto powierzyć tę pracę firmie przewozowej, która specjalizuje się w przeprowadzkach.